Що таке PISA?

PISA (The Programme for International Student Assessment) – це міжнародна програма оцінки якості системи освіти, суть якої полягає в опитуванні 15-річних учнів про отримані у школі знання та навички. Програма проводиться під егідою Організації економічного співробітництва і розвитку (ОЕСР). Останнього разу опитування проводили у 2012 році і участь у ньому взяли 70 країн. В Україні відповідальним за PISA стане Український центр оцінювання якості освіти (УЦОЯО).

Як проходить тест?

Тест будуть проходити не усі школярі, а обрані за допомогою спеціального алгоритму експертів PISA. Це буде рівна кількість 15-річних учнів як із сільських та міських шкіл, так і зі спеціалізованих ліцеїв. При цьому йдеться не про весь клас, а про певну кількість учнів від кожної школи. Вони здаватимуть тести із трьох предметів: читання, математики та природничих наук, а також із одного предмету, який становить фокус дослідження (минулого разу зосередились на вирішенні проблем та фінансовій грамотності). Протягом двох годин учні відповідають на запитання, які стосуються певної життєвої ситуації. Крім цього, учні та директори шкіл заповнюють анкету про шкільну систему та навчальне середовище загалом. Це дає змогу зрозуміти, наскільки діти долучаються до навчального процесу, який вплив на них має школа, вчителі, батьки.

Чим PISA відрізняється від інших тестів?

PISA розробляє тести, які не пов’язані зі шкільною програмою кожної окремої країни. Дослідники прагнуть виявити, наскільки учні випускних класів підготовлені до життя в суспільстві. Опитування проводять кожні три роки, тож країни можуть спостерігати за результативністю освітньої політики. Варто зазначити, що існує кілька десятків міжнародних рейтингів якості шкільної освіти. До PISA ми брали участь лише в одному і тільки двічі (TIMSS-2007 і TIMSS-2011 – Міжнародне дослідження якості природничо-математичної освіти).

Для детальнішого ознайомлення тисніть тут:
http://pisa.testportal.gov.ua/

 

  


ІЗЮМСЬКА РАЙОННА  ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ

 

ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ВІДДІЛ ОСВІТИ

 

Н А К А З

Ізюм

 

12.09.2017

 

287

 

Про проведення тестування учнів загальноосвітніх навчальних закладів Ізюмського району у межах підготовки до міжнародного дослідження якості освіти PISA-2018

 

 

        

На виконання листа Департаменту науки і освіти від 07.09.2017 № 01-38/3581 “Про тестування учнів загальноосвітніх навчальних закладів у межах підготовки до міжнародного дослідження якості освіти PISA-2018 у Харківській області”, з метою якісної підготовки до міжнародного дослідження якості освіти PISA-2018

 

НАКАЗУЮ:

 

1. Методисту МК Горбаньовій В.М.:

1.1. Організувати проведення тестування всіх учнів 2002 року народження у загальноосвітніх навчальних закладах району в межах підготовки до міжнародного дослідження якості освіти PISA-2018 за інтегрованими завданнями з читання, математики, природничих дисциплін за зразками PISA.

                                                                                           До 21.09.2017

1.2. Подати до КВНЗ “Харківська академія неперервної освіти” звіт про проведення тестування учнів у навчальних закладах Ізюмського району.

                                                                                           До 01.10.2017

1.3. Затвердити склад журі для перевірки робіт (додається).

2. Керівникам загальноосвітніх навчальних закладів:

2.1. Призначити відповідального по навчальному закладу за проведення тестування учнів 2002 року народження в межах підготовки до міжнародного дослідження якості освіти PISA-2018.

2.2. Провести тестування всіх учнів 2002 року народження у загальноосвітніх навчальних закладах району в межах підготовки до міжнародного дослідження якості освіти PISA-2018 за інтегрованими завданнями з читання, математики, природничих дисциплін за зразками PISA.

                                                                                           До 21.09.2017

2.2. Подати до відділу освіти роботи всіх учнів 2002 року народження, які брали участь у тестуванні.

                                                                         Виключно до 22.09.2017

2.3.  Забезпечити явку членів журі для перевірки тестових робіт.

                                                                                               25.09.2017

3. Контроль за виконанням наказу залишаю за собою.

 

 

Начальник відділу освіти                                                    С.Г. Дворкіна