Тематична виставка до 75 річчя визволення Ізюмщини у Другій світовій війні

5 лютого - визначна дата в історії Ізюмського району, так як 75 років тому місто Ізюм було визволено від нациських загарбників, які окупували наші землі під час Другої світової війни. З метою розширення знань щодо історії рідного краю та виховання в учнів патріотичних почуттів, в бібліотеці Куньєвьського НВК було створено тематичну виставку під назвою "75 річниця визволення Ізюмщини у Другій світовій війні". На сторінках книжок учні ознайомилися з цікавими фактами про події, які відбувалися під час Другої світової війни, як у селах району, так і в нашому рідному селі Куньє. А також діти дізналися про нашу односельчанку Макогон Ганну Гаврилівну, яка під час Другої світової війни була кухарем в автоматній роті, з якою пройшла Молдавію, Румунію, Чехословаччину, Болгарію, Угорщину, Югославію. За участь у війні вона була нагороджена 11 медалями та орденом Вітчизняної війни І ступеня. По закінченню війни їй був лише 21 рік.

Тематична виставка до 100-річчя бою під Крутами

29 січня 2018 року виповнюється 100 років, як українські студенти-вояки у бою під Крутами ціною власного життя зупинили переважаючого за чисельністю та озброєнням ворога – більшовицьку армію, яка фактично наступала на українську державність. Бій під Крутами затримав наступ противника на Київ на чотири дні, що дало можливість українській делегації підписати Брест-Литовський мирний договір, який врятував молоду українську державність. Шкільний бібліотекар Куньєвського НВК долучилася до вшанування пам'яті жертв бою під Крутами створивши тематичну виставку, в якій розкривався героїчний подвиг юнаків-українців.

Тематична виставка пам'яті В'ячеслава Чорновола

25 січня 2018 року в рамках заходів до 80-річчя від дня народження В'ячеслава Чорновола у шкільній бібліотеці бібліотекарем Руденко В.Ю. було організовано тематичну виставку за темою «Жив і боровся для України і за Україну», в якій висвітлювалося життя й діяльність В'ячеслава Чорновола.

Книжкова виставка до Дня Соборності України "Україна - соборна держава!"

22 січня 1919 року увійшло до національного календаря, як велике державне свято - День Соборності України. Саме тоді, на площі перед Київською Софією, відбулась подія про яку мріяли покоління українських патріотів; на волелюбному зібранні було урочисто проголошено злуку УНР і ЗУНР. З метою формування національної свідомості школярів, виховання у них почуття патріотизму та з нагоди відзначення Дня Соборності України бібліотекарем школи було створено книжкову виставку "Україна - соборна держава!".

Виставка книжок "Чарівна зима"

Вже зовсім трішки часу залишилося до Нового Року. Всі дітлахи з нетерпінням чекають солодких подарунків та, звісно, настання зимових канікул. Бібліотекарем Куньєвського НВК було сформовано книжкову виставку під назвою "Чарівна зима" для учнів 1-6 класів. В підібраних книжках розкрита тема зимових свят України, а також улюблені казки, вірші та оповідання про новорічні та різдвяті свята.

День пам'яті жертв Голодомору

24 листопада вчителі та учні Куньєвського НВК вшанували пам’ять жертв голодомору 1932-1933 років в Україні – геноциду Українського народу. Вчителем історії Мовчан Н.І. було проведено виховний захід, а бібліотекарем школи - створено виставку літератури під назвою "Голодомор - чорні сторінки історії". Також використовувалися друковані матеріали, які дали змогу учням дізнатися про ті трагічні події, що закарбувалися в нашій історії навічно, та зрозуміти, що собою являв голодомор та до яких наслідків це призвело.

День Гідності та Свободи

Щоб згадати події, які увійшли в історію нашої держави, бібліотекарем школи було створено книжкову виставку до Дня Гідності та Свободи. Це свято відзначається щороку 21 листопада згідно з Указом Президента 13 листопада 2014 року і встановлено на честь початку цього дня двох знаменних і доленосних подій у новітній українській історії: Помаранчевої революції 2004 року та Революції Гідності 2013 року. День Гідності та Свободи став своєрідним наступником свята Дня Свободи, що відзначався на честь Помаранчевої революції з 2005 по 2011 роки 22 листопада, але згодом був скасований.

Книжкова виставка до Дня української писемності та мови

7 листопада у Куньєвському НВК бібліотекарем школи було створено книжкову виставку, присвячену Дню української писемності та мови, під назвою "Ти наше диво калинове, кохана материнська мово".

День української писемності та мови – державне свято, яке щороку відзначається в Україні 9 листопада. Встановлене воно було 9 листопада 1997 року Указом Президента № 1241/97 «Про День української писемності та мови» на підтримку «ініціативи громадських організацій та з урахуванням важливої ролі української мови в консолідації українського суспільства».

За православним календарем — це день вшанування пам’яті преподобного Нестора-літописця — письменника-агіографа, основоположника давньоруської історіографії, першого історика Київської Русі, мислителя, вченого, ченця Києво-Печерського монастиря. Дослідники вважають, що саме з преподобного Нестора-літописця і починається писемна українська мова.

Місячник шкільних бібліотек

Вже традиційно щороку в жовтні проводиться місячник шкільних бібліотек. Цьогорічна тема місячника: "Школа за здоровий спосіб життя".У статуті Всесвітньої організації охорони здоров’я зафіксовано, що «Здоров’я – стан повного фізичного, психологічного, а також cоціального благополуччя, а не тільки відсутність хвороб або фізичних дефектів». Тому, для пропаганди здорового способу життя та профілактики шкідливих звичок, 4 жовтня бібліотекарем закладу було проведено виховну годину "Шкідливі звички"для учнів 4-го класу. Діти мали нагоду з'ясувати, як шкідливі звички впливають на здоров'я людини і повторити правила, яких потрібно дотримуватися, щоб завжди бути здоровими.

Виставка літератури "Вороги юності й краси"

З 9 по 13 жовтня бібілотекарем школи для учнів 5-10 класів було підготовано тематичну виставку літератури щодо профілактики шкідливих звичок "Вороги юності й краси". В підібраному матеріалі розкривалися теми згубної дії на організм людини тютюнопаління, вживання алкоголю та наркотичних препаратів.

Гра-вікторина "Здоров'я не купиш - його розум дарує!"

В рамках Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек бібліотекарем школи було проведено гру-вікторину "Здоров'я не купиш - його розум дарує!" для учнів 2 та 4 класів. На занятті учні розділилися на дві команди й відповідали на цікаві запитання про здоров'я, відгадували загадки та народні прислів'я про здоров'я. В кінці уроку були підраховані бали і з'ясувалось, що обидві команди мають рівну кількість балів, тому перемогла дружба.

Свято мужності, сили та волі - "День Захисника України"

З 2014 року 14 жовтня вважається не тільки Днем українського козацтва, а й Днем Захисника України. Тому 13 жовтня у стінах Куньєвського навчально-виховного комплексу було проведено святкову програму приурочену Дню Захисника України. Першою частиною свята став концерт організований шкільним бібліотекарем Куньєвського НВК спільно з сільським бібліотекарем. Активну участь у підготовці святкових номерів взяли учні 1-2 та 5-6 класів. Після концерту вчителі трудового навчання та фізичної культури підготовали та провели конкурсну програму "Майбутні козаки"для хлопців 2-10 класів. Під час конкурсів наші майбутні захисники пройшли випробування, які довели їм, що для справжнього козака дуже важливими якостями є сила, розум та спритність. Дана програма сприяла підвищенню інтересів хлопчиків школи до заняття спортом, розумової діяльності та командної роботи.